תוויות ומדבקות עם מידע משתנה

מדבקות עם מידע משתנה

 

 

הטכנולוגיה המתקדמת והמובילה של פיתקית מספקת מדבקות איכותיות עם מידע לכל צרכן פוטנציאלי בטווח מחירים סביר. אנו מספקים פתרונות למדבקות עם מידע משתנה לתעשיות היין, הרפואה, הפארמה, והלוגיסטיקה ואף לתחום היוקרתי:


תתי-קטגוריות

מידע משתנה ברפואה

מדבקות בעת קליטה לאשפוז ומדבקות לבדיקות מעבדה, הם דוגמאות קלסיות של מדבקות מודפסות עם מספרים סדרתיים. בשני המקרים הללו, המספר שבמדבקה מהווה מכנה משותף המקשר בין תיקי בדיקות מעבדה ודגימות של דם, תאים ושתן עם הפציינט הנכון. המדבקות עם המידע המשתנה מוכנות לשימוש ללא צורך בכתיבה ידנית, ולחלופין, ניתן גם להכינן בדפים או גלילים מודפסים וניתן להדפיס עליהם מידע נוסף. המומחיות של פיתקית נוגעת בהיבטים נוספים של תהליך הכנת המדבקות, כמו קילוף קל של המדבקה מהנייר הנושא והתאמה של הדבק לאפליקציות שונות. ראו גם מדבקות לפרמצבטיקה.

מידע משתנה ללוגיסטיקה

הדפסה מראש של סדרת מדבקות לפי מספר קטלוגי וברקוד מאפשרת לעובדי מחסנים לזהות סחורה נכנסת ביעילות ובמינימום של טעויות אנוש. לאחר ההדבקה, המדבקה מזהה את הסחורה במסלולה במערכת הלוגיסטית בעזרת סורקים שקוראים את המידע על גבי המדבקות.

מידע משתנה במדבקות יין

תעשיית היין הייתה אחת הראשונות שאימצה הדפסת מידע משתנה על גבי מדבקות לבקבוקים והיא בין המובילות גם היום. דוגמא לאפליקציה שפותחה על ידי פיתקית היא מדבקות ליין יוקרתי מסדרה מוגבלת כאשר כל בקבוק מציג את מספר הבקבוק וסה"כ כמות הבקבוקים בסדרה (למשל 1/300, 2/300...). דוגמא יוקרתית נוספת היא תמונה ייחודית לכל בקבוק.

מתנות אישיות לעובדים, לקוחות וקבוצות אחרות

יכולתה של פיתקית לייצר מדבקות עם מידע משתנה מאפשרת יצור אפליקציות חדשות ומקוריות כמו מתנות אישיות, בקבוקי יין עם תווית אישית של שם המקבל ותוויות אישיות אחרות לאירועים פרטיים וציבוריים. אנו מומחים במציאת פתרונות חדשים ונשמח לשמוע כל רעיון או דרישה בתחום.

מעקב גלובלי

מדבקות עם מידע משתנה, באמצעות התוכנה הייחודית שפיתחנו, מהוות את התשתית למעקב וניטור אחרי משלוחים, משטחים וחבילות סביב העולם. הגדרת הפריט שנשלח נמצאת במחשב יחד עם קוד זיהוי ייחודי אשר מודפס על גבי המדבקה של הפריט. המדבקה ניתנת לקריאה על ידי האפליקציה שפיתחנו לסמארטפונים ומאפשרת עדכון מיקום הפריט בכל תחנות מסלולו.


איך זה עובד

מדבקות סדרתיות (עם או בלי תכונות אבטחה)

המדבקות מודפסות לפי סדרות מספרים עוקבים או רנדומאליים ברקוד דו מימדי המתאימות להדפסה בהיקפים גדולים. המעקב אחרי הפריט נעשה על ידי סריקת קוד הברקוד שבמדבקה או הקלדת המספר. המדבקות מודפסות מראש בצורה של גלילים מוכנים להדבקה אוטומטית או ידנית בקו הייצור. קיימת אפשרות להדפסה עם דיו מיוחד נגד זיופים שניתן לזהוי בעזרת קוראים מיוחדים וחומרים למדבקות שאינם מאפשרים הסרה.

יצירת מידע ואחסונו

כל פרויקט מצריך פיתוח תוכנה לצורך הפקה ומעקב אחרי המידע המשתנה המודפס. את התוכנה הזו אנו מפתחים אצלנו. המספרים המשתנים יכולים להיות סדרתיים או אקראיים לפי הצורך וניתן גם להצפין את המידע בעת האחסון. התוכנה היא חלק אינטגראלי של תהליך המעקב, משום שהיא מציינת את נקודת ההתחלה במסלול. אמצעי בקרה רבים מוטמעים בתוך התוכנה על מנת למנוע הדפסת מספרים כפולים ולמנוע דילוג על מספרים סדרתיים.

תוכנה לניהול הדפוס

פיתקית פיתחה תוכנה לניהול ההדפסה במכונות הדפוס Indigo ובמדפסות התרמיות של Datamax שברשותה. התוכנה מאפשרת ממשק פשוט ומבוקר להדפסת המידע המשתנה. התוכנה מכילה אמצעי הגנה למניעת שגיאות דפוס, כמו מספרים כפולים וחסרים. יש תבניות שונות לכל פרויקט ואלה מושתלות בתוכנה ואינן ניתנות לשינוי על ידי המשתמשים. כמו כן נשמר קובץ אירועים שמפרט כל פעולה במהלך הדפוס והוא ניתן לצפייה בכל עת.

בקרה

לפיתקית פתרונות רבים לבקרה. מספר מערכות AVT מותקנות לפיקוח על מהלך הדפוס. מצלמה מהירה בודקת מדבקות עם מידע משתנה. גם ברקודים נסרקים ומושווים מול בסיס הנתונים על מנת להבטיח קריאות וייחודיות. התוכנה שלנו מספקת סיכום של כל מהלך בקרה ומתריעה במקרה של הדפסה כפולה או בלתי עקבית.

אריזה חכמה

אריזה חכמה מספקת שיטה למעקב אחרי יחידות משלוח שונות (גלילים, ארגזים, משטחים, מכולות). היא מאפשרת הדפסה מהירה ומדויקת של מדבקות אריזה. בעבודה עם גלילים, כל גליל מכיל 'מדבקת כותרת' בצד החיצוני שמציינת את תכולת הגליל. המערכת מאמתת את המידע שבכותרת מול בסיס הנתונים כדי לוודא ייחודיות וגם את סוג המדבקות שבאריזה. לאחר שכל המדבקות באריזה עברו סריקה, מודפסת 'מדבקת ארגז' באופן אוטומטי והמשתמש מדביק אותה לארגז. לאחר מכן נסרקות גם מדבקות הארגזים על מנת לייצר מדבקת משטח סדרתית. בשלב הבא, נסרקות מדבקות המשטחים על מנת לסכם את תכולת המשלוח. לסיום, מסמכי המשלוח יחד עם קובץ דיגיטלי מצורפים למשלוח. כל שלבי האריזה נרשמים לתוך בסיס נתונים ובהמשך משמשים למעקב הגלובלי.

תוכנת המעקב ובסיס הנתונים

כל שלב במחזור החיים של הפריט במשלוח נרשם בבסיס הנתונים של הפרויקט. נתוני מעקב נרשמים במערכת באופן אוטומטי על ידי סריקת הברקוד על ידי תוכנת המעקב. התוכנה מבצעת בדיקות שוטפות לאמינות הנתונים בכדי לזהות שגיאות בייצור. בסיס נתונים מרכזי מכיל את כל הפעולות ולכן יכול לספק דוחות, סיכומי פרויקטים ונתוני מעקב שדות שוטפים.

אימות שדות

אימות "שדות" מאפשר לבודקים ו/או למשתמשי קצה אימות ומעקב אחרי מוצרים. הוא בנוי מאפליקצית סמארטפון בשילוב עם סורק של Bsecure מחובר בתקשורת בלוטות (Bluetooth). האפליקציה מאפשרת גישה למספר שנסרק לבסיס הנתונים רק לאחר אימות עם הקורא המאובטח. תהליך זה מאשר שהפריט הוא מקורי ואף יכול להראות את המסלול הלוגיסטי שעבר. לאפליקציה ממשק פשוט שעובד עם Android ו-iPhone. כל פעם שמשתמשים באפליקציה, הפעולה נרשמת וניתנת להצגה למשתמש.

סיכום

פיתקית בעלת הטכנולוגיות המתקדמות ביותר למדבקות עם מידע משתנה מספקת פתרונות שאינן מייקרות את תהליך הדפסת המדבקות באופן משמעותי. למידע נוסף ולקבלת הצעת מחיר, צרו קשר אתנו עוד היום.